Waar kan ik mijn bucks inwisselen?
Bike2School wil 40% meer duurzame schoolverplaatsingen in 14 Kempense gemeenten realiseren, met een jaarlijkse CO2-reductie van 972 ton. 84 lagere scholen nemen deel vanaf schooljaar 2021-2022 in de gemeenten Arendonk, Balen, Geel, Grobbendonk, Herentals, Herselt, Hoogstraten, Hulshout, Kasterlee, Laakdal, Meerhout, Ravels, Vosselaar en Westerlo.
Via het project zullen lagere schoolkinderen gestimuleerd worden om met de fiets naar school te gaan door hun fietsgebruik volledig geautomatiseerd te registreren. Met de verzamelde digitale munten (bucks) kunnen de leerlingen bij (boven)lokale handelaars en/of op de lokale kermis een beloning kopen.
Kom je 2 dagen duurzaam naar school dan ontvang je 1 buck (=10 cent).
Campagneweken schooljaar 2022-2023:
- Sinterklaascampagne/fluocampagne (28 november - 2 december 2022)
- Goede voornemens (23 - 27 januari 2023)
- Lentecampagne + wedstrijd (13 - 17 maart 2023)
Het project wordt gecoördineerd door IOK, met de steun van projectpartners EFRO GTI Kempen, de Europese Unie, de Vlaamse overheid en de provincie Antwerpen.